Úvod Chudnutie Jablčný ocot na chudnutie

Jablčný ocot na chudnutie

311
Jablčný ocot na chudnutie

Naši predkovia používali jablčný ocot už pred tisíckami rokov. Je však tento nápoj na chudnutie naozaj vhodný? Aké má toto spojenie vedecké základy? Ako jablčný ocot pri chudnutí konzumovať? A čo jeho bezpečnosť?

Väčšina aktuálne dostupných vedeckých štúdií u jablčného octu a jeho vplyvu na chudnutie, bola vykonávaná na štúdiách u zvierat.

Ako, ale jablčný ocot na chudnutie funguje u ľudí?

Odpoveď na túto otázku poskytuje jedna kvalitnejšia vedecká štúdia z Japonska. Autori Kondo a kolektív vo svojej štúdii z roku 2009 dospeli k záverom, že jablčný ocot na chudnutie funguje.

Kondo so svojími kolegami totiž vo svojej randomizovanej kontrolnej štúdií otestoval 144 obéznych japonských študentov. Títo študenti mali za úlohu po dobu 12 týždňov každý deň vypiť 2 polievkové lyžice jablčného octu. Okrem toho autori tejto štúdie u sledovaných študentov žiadnym spôsobom nezasahovali do ich pohybového ani stravovacieho režimu.

A k akým výsledkom táto štúdia dospela?

Jablčný ocot na chudnutie funguje. Koľko môžete schudnúť?

Podľa autorov tejto vedeckej štúdie vedie konzumácia 2 polievkových lyžíc jablčného octu denne po dobu 12 týždňov, k nasledovných výsledkom:

  • schudnutie hmotnosti o -1,7 kg
  • zníženie % tuku o -0,9 %
  • zníženie obvodu pásu o -1,9 cm

Jablčný ocot na chudnutie, teda podľa tejto vedeckej štúdie naozaj funguje.

A ako jablčný ocot konzumovať?

Japonskí študenti denne konzumovali v tejto štúdii 2 polievkové lyžice rozmiešané v 0,5 litry vody. Keď sa rozhodnete jablčný ocot konzumovať, môžete si vybrať rovnakú možnosť.

Neprekračujte však dávku 2 polievkové lyžice jablčného octu denne. Nepite jablčný ocot čistý, bude vás páliť v ústach a môže vám poškodiť zubnú sklovinu. Keď nemáte s jablčným octom žiadne skúsenosti, začnite s 1 čajovou lyžičkou v 3 dcl pohári vody. Postupne dennú dávku zvyšujte podľa toho, ako na množstvo jablčného octu reaguje vaše telo.

Konzumácia jablčného octu sa neodporúča ľuďom s cukrovkou I. typu.

Záver štúdie

Jablčný ocot vám môže pomôcť schudnút v prípade, že ho konzumujete v množstve 2 polievkové lyžice denne, ideálne rozmiešané vo vode. Vďaka tomu môžete za 12 týždňov schudnúť -1,7 kilogramu hmotnosti a -1,9 centimetrov z obvodu pásu. Bez akýchkoľvek iných zmien v pohybovom, či stravovacom režime.

Jablčný ocot na chudnutie si môžete kúpiť online tu.

Sledujte našu Facebook stránku a žiadne nové fakty o výžive vám už neutečú.

Ďalší článokChia semienka a chudnutie
Tomáš je autor projektu Fakty o výžive.sk. Pracuje ako výživový poradca vo vlastnej Výživovej poradni Hadžega. Za posledné dva roky pomohol individuálne, naživo i online, viac ako 430 ľuďom a ďalším desaťtisícom vďaka svojmu blogu www.NutritionExperts.sk. Ako absolvent UK FTVŠ v Bratislave (Mgr.) a FTVS UK v Prahe (PhD.) má víziu svojej práce postavenú na individuálnom spôsobe poradenstva, ktorý rešpektuje jedinečnosť a špecifickosť každého človeka. Svoju prácu stavia na informáciách, ktoré majú overené vedecké základy a tie následne v praxi využíva pri práci so svojimi klientami.
error: Content is protected !!